Se holdbillederne: De 12 mandskaber i den store skoleturnering

Horsens Byskole Fussingsvej: Mathias Visgaard Sørensen, Margrét Ósk Óskarsdóttir, Wasim Hasso, Nikolaj Klausen, Magnus Jessen Høj, Ahmet Erdogan, Sadjo Kasongo, Daniel Jensen, Markus Munk Jensen, Simon Meyer, Ventzeslav Nikiforov Gornensky, Jonas Gründwald Meng Carlsen, Mathias Hansen, Iurie Augustin Urita, Efekan Nas og trænern Thomas Uldbjerg Nielsen og Jørn Lomborg

Se holdbillederne: De 12 mandskaber i den store skoleturnering

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

holdbilleder

Horsens: Her kan du se billederne af de 12 mandskaber, der kæmpede i årets udgave af Horsens Folkeblads skolefodboldturnering - den sidste af slagsen i vores regi. 

Juelsminde Skole: Trine Agermose Schütt, Sofie Dahl, Emma Vildstrup Jensen, Sabine Damgaard, Maja Kraul, Frede Vedersø Sølvhøj, Hassan Muhammed, Jonathan Damgaard, Oscar Sandgaard, Jeppe Frensen Nielsen, Tjalfe Green, William Thisvad, Nicolai Møller, Elias Kvolbæk Koch, Magnus Fuglsang Andersen, Magnus Nørager Sørensen og lærerne Mikkel Mejlstrup Larsen og Rasmus Emil Kristensen
Juelsminde Skole: Trine Agermose Schütt, Sofie Dahl, Emma Vildstrup Jensen, Sabine Damgaard, Maja Kraul, Frede Vedersø Sølvhøj, Hassan Muhammed, Jonathan Damgaard, Oscar Sandgaard, Jeppe Frensen Nielsen, Tjalfe Green, William Thisvad, Nicolai Møller, Elias Kvolbæk Koch, Magnus Fuglsang Andersen, Magnus Nørager Sørensen og lærerne Mikkel Mejlstrup Larsen og Rasmus Emil Kristensen
Østerhåbskolen: Rasmus Pedersen, Valdemar Laugesen, Simon Lykke, Julius Hansen, Gustav Jermissen, Mathias Skovgaard, Lukas Wind, Oliver Medermott, Mads Pampein, Marcus Norup, Jonas B. Hansen, Sara Olsen, Anton Voss, Magnus Lillesø og Noah Daugaard og holdleder Jes V. Nielsen.
Østerhåbskolen: Rasmus Pedersen, Valdemar Laugesen, Simon Lykke, Julius Hansen, Gustav Jermissen, Mathias Skovgaard, Lukas Wind, Oliver Medermott, Mads Pampein, Marcus Norup, Jonas B. Hansen, Sara Olsen, Anton Voss, Magnus Lillesø og Noah Daugaard og holdleder Jes V. Nielsen.
Løsning Skole: Victor Pedersen, Tobias Kjær Rolskov, Ricards Kauslakans, Victor Grube Overgaard, Thomas Udengaard Therkelsen, Filip Hodowaniec, Julian Scherfig, Lukas Manthey Mortensen, Emil Lerche Munk, Lucas Gerhauge, Mads Kjærgaard, Markus Rye Jensen, Malthe Lisberg Jacobsen, Sigmund Sørensen, Sezer Ercan, Casper Vibjerg Kallestrup, Benjamin Rønsholt og holdleder Henning Simonsen
Løsning Skole: Victor Pedersen, Tobias Kjær Rolskov, Ricards Kauslakans, Victor Grube Overgaard, Thomas Udengaard Therkelsen, Filip Hodowaniec, Julian Scherfig, Lukas Manthey Mortensen, Emil Lerche Munk, Lucas Gerhauge, Mads Kjærgaard, Markus Rye Jensen, Malthe Lisberg Jacobsen, Sigmund Sørensen, Sezer Ercan, Casper Vibjerg Kallestrup, Benjamin Rønsholt og holdleder Henning Simonsen
Sct Ibs Skole: Anton Lyngbye Gissel, Filippa Aamann Iversen, Mathilde Ousen Madsen, Lucas Cilius Jørgensen, Jason Phan, Marcus Koch Rasmussen, Philip Dammark Pavlik, Viktor Isak Fogtmann Hansen, Asger Krarup Madsen, Nicolai Brund Flintegaard, Simon Emil Brammer Rasmussen, Gustav Sørensen, Frederik Knigge, Alfred Bliddal Leisgaard, Noah Jørgensen og træner Dennis Hansen.
Sct Ibs Skole: Anton Lyngbye Gissel, Filippa Aamann Iversen, Mathilde Ousen Madsen, Lucas Cilius Jørgensen, Jason Phan, Marcus Koch Rasmussen, Philip Dammark Pavlik, Viktor Isak Fogtmann Hansen, Asger Krarup Madsen, Nicolai Brund Flintegaard, Simon Emil Brammer Rasmussen, Gustav Sørensen, Frederik Knigge, Alfred Bliddal Leisgaard, Noah Jørgensen og træner Dennis Hansen.
Lundskolen: Thomas Rosenkvist, Nikolai Hansen, Frederik Bording, Mathias Andrei, Kriss Fledelius, August Risager, Lucas Johannesen, Andreas Justesen, Emil Rasmussen, Ludvig Madsen, Katrine Slot, Laura Pedersen, Marcus Thomsen, Patricija Noreika, Kian Pedersen og holdleder Henrik Plöen.
Lundskolen: Thomas Rosenkvist, Nikolai Hansen, Frederik Bording, Mathias Andrei, Kriss Fledelius, August Risager, Lucas Johannesen, Andreas Justesen, Emil Rasmussen, Ludvig Madsen, Katrine Slot, Laura Pedersen, Marcus Thomsen, Patricija Noreika, Kian Pedersen og holdleder Henrik Plöen.
Dagnæs-skolen: Nicolai Jepsen, Atakan Nas, Simon Frisk, Frederik Kristensen, Rasmus Møller, Lucas Pedersen, Henrik Nielsen, Tobias Trolle, Benjamin Topp, Rasmus Pedersen, Joihan Kiilerich, Noah Engelrud, Magnus Wang, Joachim Frydenholm, Mohammed Kuzu og holdleder Kristian Thykjær
Dagnæs-skolen: Nicolai Jepsen, Atakan Nas, Simon Frisk, Frederik Kristensen, Rasmus Møller, Lucas Pedersen, Henrik Nielsen, Tobias Trolle, Benjamin Topp, Rasmus Pedersen, Joihan Kiilerich, Noah Engelrud, Magnus Wang, Joachim Frydenholm, Mohammed Kuzu og holdleder Kristian Thykjær
Højvangskolen: Sebastian Johan Klejstrup, Rasmus Damsgaard, Nikolaj Kjærskov Laulund, Lorik Xhemajlaj, Marcus Valentin Fabricius, Nicklas Engholm Nielsen, Niels Sørensen, Mikkel Vang Elgaard, Frederik Braae Madsen, Lukas Møller Jørgensen, Elliott Thaysen Keefe, Mikkel Holmegaard Andersen, Emil Buksti, Magnus Mikkelsen, Rasmus Ulsted Larsen, Martin Stübert Rasmussen, Andreas Magnus Rasmussen, Kasper Vang Elgaard og holdledere Hans P. Thomsen og Lars Andersen.
Højvangskolen: Sebastian Johan Klejstrup, Rasmus Damsgaard, Nikolaj Kjærskov Laulund, Lorik Xhemajlaj, Marcus Valentin Fabricius, Nicklas Engholm Nielsen, Niels Sørensen, Mikkel Vang Elgaard, Frederik Braae Madsen, Lukas Møller Jørgensen, Elliott Thaysen Keefe, Mikkel Holmegaard Andersen, Emil Buksti, Magnus Mikkelsen, Rasmus Ulsted Larsen, Martin Stübert Rasmussen, Andreas Magnus Rasmussen, Kasper Vang Elgaard og holdledere Hans P. Thomsen og Lars Andersen.
Skolen i Midten: Nicolai Kraul, Tom Richard Christensen, Masoium Mohammad, Emil Dam, Søren Holm, Daniel Helstrup, Mikkel Skov Sørensen, Katrine Frost, Casper Svendsen, Filmon Kidane, Lasse Friis Pedersen, Max Pultz Thomsen, Magnus Valentin, Omid Ghoae, Frederik Lund og holdleder Mette Bolmgreen.
Skolen i Midten: Nicolai Kraul, Tom Richard Christensen, Masoium Mohammad, Emil Dam, Søren Holm, Daniel Helstrup, Mikkel Skov Sørensen, Katrine Frost, Casper Svendsen, Filmon Kidane, Lasse Friis Pedersen, Max Pultz Thomsen, Magnus Valentin, Omid Ghoae, Frederik Lund og holdleder Mette Bolmgreen.
Hulvej Skole: Anton Kjeldsen, Emil Muller, Jonas Siig, Lukas Terkelsen, Emil Mosegaard, Mathias Jensen, Peter Kristensen, Magnus Nørgaard, Mark Bonnemann, Nikolaj Eriksen, Nikolaj Abildgaard, Sebastian Karpinski, Kevin Dang, Oliver Brøchner, Viktor Jensen og holdleder Jonas Esbersen.
Hulvej Skole: Anton Kjeldsen, Emil Muller, Jonas Siig, Lukas Terkelsen, Emil Mosegaard, Mathias Jensen, Peter Kristensen, Magnus Nørgaard, Mark Bonnemann, Nikolaj Eriksen, Nikolaj Abildgaard, Sebastian Karpinski, Kevin Dang, Oliver Brøchner, Viktor Jensen og holdleder Jonas Esbersen.

        Langmarkskolen: Kenny Pham, Diyar Alkhalil, Rasmus Sørensen, Noah Tackmann, Jeppe Kjær, Gustav Jørgensen, Luca Ørsted, Mahdi Al-Diwan, Marcus Borup, Oliver Dalgaard, Magnus Østergaard, Benjamin Skovgaard, Lukas Wagner, Patrick Pedersen, Mathias Windfelt og holdleder Christian Hansen.
Langmarkskolen: Kenny Pham, Diyar Alkhalil, Rasmus Sørensen, Noah Tackmann, Jeppe Kjær, Gustav Jørgensen, Luca Ørsted, Mahdi Al-Diwan, Marcus Borup, Oliver Dalgaard, Magnus Østergaard, Benjamin Skovgaard, Lukas Wagner, Patrick Pedersen, Mathias Windfelt og holdleder Christian Hansen.

        Stensballeskolen: Mathias Hørdum, Christian Atzen, Oscar Brandt Nørskov, Martin Bertelsen, Harun Cerimagic, Mathias Revsbeck, Frederik Knudsen, Jacob Jensen, Burhan Yasergün, Lukas Nielsen, Marius Emil Faure, Andreas F. Hansen, Magnus Madsen, Carl Emil Hvid, Andreas G. Hansen og Karsten Sørensen.
Stensballeskolen: Mathias Hørdum, Christian Atzen, Oscar Brandt Nørskov, Martin Bertelsen, Harun Cerimagic, Mathias Revsbeck, Frederik Knudsen, Jacob Jensen, Burhan Yasergün, Lukas Nielsen, Marius Emil Faure, Andreas F. Hansen, Magnus Madsen, Carl Emil Hvid, Andreas G. Hansen og Karsten Sørensen.

Se holdbillederne: De 12 mandskaber i den store skoleturnering

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Annonce
Annonce