Gå til indhold

Aera A/S

2017
Stiftet
49
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Niels Hemmingsens Gade 10, 5.
1153 København K
Kort fortalt
Aera A/S blev etableret i 2017 og har adresse i København K. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 32 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen patentbureauers aktiviteter og tjenesteydelser i forbindelse med markedsføring.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2025
2026
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
Likviditetsgrad
119%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-18%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
119%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-18%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste32.93756.34336.79032.18626.678
Primært resultat-6.8817374.1353.1014.014
Finansielle poster netto-442-1.868-837-288-272
Resultat før skat-6.822-3673.7302.1113.742
Årets resultat-4.984-3082.8791.6082.894
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2025
2026
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Aktiver

2026
2025
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.2921.105---
Materielle anlægsaktiver1.5991.5476499371.226
Finansielle anlægsaktiver757634476429507
Anlægsaktiver i alt4.6483.2851.1251.3661.733
Omsætningsaktiver33.07124.25128.34426.42318.316
Aktiver i alt37.71927.53729.46927.78920.049

Passiver

2026
2025
2023
2022
2021
Egenkapital-3.5851.3993.3822.1083.394
Langfristet gæld13.40013.40013.06911.7653.732
Kortfristet gæld27.90412.73813.01813.91712.922
Passiver i alt37.71927.53729.46927.78920.049
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2025
2026
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Regnskabsperiode

2026
2025
2023
2022
2021
Startdato2025-05-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2026-04-302025-04-302023-12-312022-12-312021-12-31