Gå til indhold

BE-BB HOLDING APS

2020
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om BE-BB HOLDING APS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Blue Equity Management A/S
Lysholt Allé 10
7100 Vejle
Kort fortalt
BE-BB HOLDING APS blev etableret i 2020 og har adresse i Vejle. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 62 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
Likviditetsgrad
158%
God
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Likviditetsgrad
158%
God
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2024
2025
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste62.86343.71446.262-743.490
Primært resultat8.827-5.309-8.488-3.490
Finansielle poster netto-383-1.313-1.115-1.239-685
Resultat før skat8.444-6.622-9.6035.6872.805
Årets resultat11.300-6.862-10.0515.9762.958
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver30.41938.05048.102--
Materielle anlægsaktiver1.3182.0942.958--
Finansielle anlægsaktiver1.8671.8672.24187.64787.647
Anlægsaktiver i alt33.60442.01153.30187.64787.647
Omsætningsaktiver33.71619.65735.575542153
Aktiver i alt67.32061.66888.87688.18987.800

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital30.41119.11138.64162.11556.139
Langfristet gæld6.7437.90013.80019.70025.301
Kortfristet gæld21.27529.01230.4866.3746.360
Passiver i alt67.32061.66888.87688.18987.800
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30