Gå til indhold

Drivr Danmark A/S

2017
Stiftet
48
Ansatte
Adresse
Raffinaderivej 8
2300 København S
Kort fortalt
Drivr Danmark A/S blev etableret i 2017 og har adresse i København S. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 39 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Drivr Danmark A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
59%
Svag
Afkastningsgrad
22%
Meget god
Soliditetsgrad
22%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
59%
Svag
Afkastningsgrad
22%
Meget god
Soliditetsgrad
22%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste38.983-1.1043.4348.1132.227
Primært resultat12.608-4.821-1.8692.20091
Finansielle poster netto-2.878-10635834-28
Resultat før skat9.332-4.538-1.6002.048-1.761
Årets resultat8.213-4.538-1.6001.575-1.763
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.886----
Materielle anlægsaktiver29.137----
Finansielle anlægsaktiver70151540332
Anlægsaktiver i alt33.093151540332
Omsætningsaktiver23.51910.2067.4359.1784.918
Aktiver i alt56.61210.2217.4509.2195.251

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital12.3121.121-517928-647
Langfristet gæld3.274----
Kortfristet gæld39.9079.1007.9678.2905.898
Passiver i alt56.61210.2217.4509.2195.251
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31