Gå til indhold

LOYAL SOLUTIONS A/S

2005
Stiftet
13
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Edvard Thomsens Vej 10, 6.
2300 København S
Kort fortalt
LOYAL SOLUTIONS A/S blev etableret i 2005 og har adresse i København S. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 19 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
78%
Svag
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
-104%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
78%
Svag
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
-104%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning57.19139.12440.09226.88818.270
Bruttofortjeneste19.92410.63512.6683.428432
Primært resultat4.354-7.441-6.464-16.270-17.555
Finansielle poster netto-2.665-2.890-2.146-1.243-1.035
Resultat før skat1.688-10.331-8.965-17.513-18.590
Årets resultat1.785-10.086-8.684-17.325-18.484
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver4.2474.4623.8963.5644.566
Materielle anlægsaktiver21418614297
Finansielle anlægsaktiver7549739759181.013
Anlægsaktiver i alt5.0235.4764.9574.6245.676
Omsætningsaktiver20.86413.18114.00817.58616.374
Aktiver i alt25.88618.65718.96522.20922.050

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital-27.001-28.487-18.346-9.6827.650
Langfristet gæld26.09225.89317.14816.3047.362
Kortfristet gæld26.79521.25120.16415.5877.037
Passiver i alt25.88618.65718.96522.20922.050
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30