Gå til indhold

Martin Haugaard Holding ApS

2017
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Martin Haugaard Holding ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Grant Thornton, Statsautoriseret Revisio
Lautrupsgade 11
2100 København Ø
Kort fortalt
Martin Haugaard Holding ApS blev etableret i 2017 og har adresse i København Ø. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -95 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
-100.000
Likviditetsgrad
226%
Meget god
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
93%
Meget god
Likviditetsgrad
226%
Meget god
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
93%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning145.985164.338248.496205.593271.075
Bruttofortjeneste-95.3194.854130.483112.738126.132
Primært resultat-212.590-55.16274.81972.27081.408
Finansielle poster netto345.04642.11914.059-9.2496.086
Resultat før skat159.504-74.24788.87864.64387.494
Årets resultat152.293-88.24669.93452.89472.433
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
-100.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
-100.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver18.31419.90621.58323.09025.101
Materielle anlægsaktiver33.82151.95731.33630.18928.705
Finansielle anlægsaktiver2.502.6791.783.31817.85414.76045.559
Anlægsaktiver i alt2.554.8141.855.18170.77468.03999.365
Omsætningsaktiver435.256408.514246.461224.641231.285
Aktiver i alt2.990.0702.263.695317.235292.679330.650

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.795.6462.050.210201.286159.037145.669
Langfristet gæld----13.157
Kortfristet gæld192.845208.314115.014132.738171.110
Passiver i alt2.990.0702.263.695317.235292.679330.650
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
3.000.000
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000.000
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31