Gå til indhold

Teton.ai ApS

2020
Stiftet
47
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Teton.ai ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Uplandsgade 56, 2.
2300 København S
Kort fortalt
Teton.ai ApS blev etableret i 2020 og har adresse i København S. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 174.804. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000
Likviditetsgrad
76%
Svag
Afkastningsgrad
-84%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
73%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
76%
Svag
Afkastningsgrad
-84%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
73%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste175-2.965-7741.050766
Primært resultat-28.460-26.455-10.196-1.735-1.812
Finansielle poster netto-144887386-14-17
Resultat før skat-28.604-25.568-9.810-1.749-1.829
Årets resultat-28.604-25.190-9.810-890-1.427
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver3.5772.3302.5283.5661.953
Materielle anlægsaktiver22.89615.3654.796791-
Finansielle anlægsaktiver35912612611169
Anlægsaktiver i alt26.83217.8207.4504.4682.022
Omsætningsaktiver6.97728.85940.5743.6422.903
Aktiver i alt33.80946.68048.0248.1104.925

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital24.67140.97339.9251.235125
Langfristet gæld--05.6853.873
Kortfristet gæld9.1385.7077.721812498
Passiver i alt33.80946.68048.0248.1104.925
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31